Diamenty Forbesa 2021

Mocna pozycja na rynku, renoma w branży oraz zaufanie wieloletnich partnerów – tak w skrócie możemy podsumować to, co udało się zbudować przez ostatnich 20 lat. Jednocześnie zapewniamy, że nie jest to nasze ostatnie słowo.

EKO-MYŚL Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo, które powstało w roku 1999 w Myśliborzu. Firma początkowo zajmowała się głównie składowaniem odpadów, z czasem zakres jej działalności zaczął się rozszerzać. Powstała między innymi instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, kompostownia oraz instalacja do przetwarzania odpadów wielkogabarytowych. Rozwinięto też transport odpadów oraz składowanie odpadów przemysłowych.

Najbliższe plany EKO-MYŚL Sp. z o.o. obejmują też budowę nowej sortowni do doczyszczania selektywnie zbieranych odpadów komunalnych.

Przez te ponad dwie dekady w funkcjonowaniu firmy zmieniło się dużo, ale na pewno nie można powiedzieć, że zmieniło się wszystko. Niezmienne pozostało między innymi podejście do wykonywanej pracy oraz do partnerów biznesowych. Nadal stawiamy przede wszystkim na zaangażowanie oraz sumienność, a relacje budujemy w oparciu o lojalność i zaufanie. Naszą siłą jest również to, że na ekologię i tematy środowiskowe patrzymy bardzo wnikliwie, skrupulatnie analizując poszczególne procesy. To właśnie takie podejście sprawia, że potrafimy zrozumieć konkretne potrzeby klienta i kompleksowo pomóc mu w rozwiązaniu problemów z odpadami.

Co jednak w największym stopniu decyduje o sukcesach naszego przedsiębiorstwa? Oczywiście ludzie. Zaczynaliśmy tę wędrówkę z kilkoma pracownikami, teraz jest już zatrudnionych 175 osób. Od początku chcieliśmy, aby firmę tworzyli ludzie, którzy będą identyfikować się z nią oraz z jej wartościami. To dlatego tak dbamy o budowę relacji między pracownikami oraz udostępniamy im wszelkie narzędzia do rozwoju, jak choćby szkolenia, kursy czy studia podyplomowe. Tworzymy zgrany zespół, a ludzi łączy w nim dużo więcej niż tylko sama praca.

Wyróżnienie, które otrzymaliśmy, jest dla nas nie tylko prestiżowe i nobilitujące, ale obrazuje też, że nasza praca została doceniona, a obrany kierunek rozwoju okazał się właściwy. Nadal będziemy więc szukać innowacyjnych rozwiązań, inwestować w nowe technologie i dążyć do realizacji kolejnych celów. Wszystko po to, aby dalej kreować taką przyszłość, w jaką zaczęliśmy wierzyć już ponad 20 lat temu.

Źródło: https://www.forbes.pl/diamenty/wizytowki/2021/eko-mysl/2xnzl11